Lot No.: 813
Para dzbanków do wina
szkło, cyna srebrzona; wys. 24 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
korpusy szklane, gruszkowate, zdobione ukośnie skręconymi kanelami, na spodzie rżnięte w motyw gwiazdy; oprawa cynowa, srebrzona: szerokie, cylindryczne ujęcie szyjek z esowatymi kanelami; trójkątne, kryte dziobki; wieczka na zawiasie, lekko wysklepione, z uchwytem w formie akantowego listka; ucha C-kształtne, dekorowane liściem akantu oraz wolutami na końcach; na jednym z dzbanków - owalny, niezidentyfikowany znak z głową kobiecą w koronie (zapewne fantazyjny);
szkło, cyna srebrzona; wys. 24 cm, szer. 11,3 cm, głęb. z uchem 15 cm.
750 zł