Lot No.: 734
Para solniczek podwójnych
srebro próby 1 cechowane, waga 487 g.
Paryż, wytwórnia Flamant et Fils,
lata 80. XIX w.
na podstawach w formie owalnych tacek obrzeżonych liśćmi i stylizowanymi liliami, wspartych na czterech liściasto-wolutowych, ażurowych nóżkach; z dwoma koszyczkami na stopkach kolistych, ażurowymi, skomponowanymi z łamanych i ażurowych taśm oraz akantów; między nimi trzon z esownic zakończonych maszkaronami z owalnym uchwytem; w koszyczkach półkuliste, złocone wkładki;
srebro próby 1 cechowane (cecha probierni francuskiej z głową Minerwy i próbą, znak złotnika w rombie); wys. 16 cm, szer. 17,3 cm, głęb. 8,6 cm; waga 487 g.
Paryż, wytwórnia Flamant & Fils, (czynna 1880-1891), lata 80. XIX w.