Lot No.: 1611
Wazon z kompozycją chryzantem
Niemcy, Bonn , Steingutfabrik Franz
Anton Mehlem (zał.1840), kon. XIX w.
o owoidalnym brzuścu, z kielichową puklowaną szyjką i rocaillowymi uchwytami; na tęczowym brzuścu kompozycja z kremowymi i wiśniowymi chryzantemami; fajans delikatny, farby ceramiczne - dekoracja odręczna, szkliwo ołowiowo-boraksowe; wys.36 cm; sygn. drukiem czarnym: w kartuszu zwieńczonym koroną monogram wiązany AFM i 1755, niżej: Bonn/ GERMANY, odręcznie brązem: 17.13/ 224/ 6278; wycisk: w kręgu napis: FRANZ ANT.MEHLEM BONN, w środku monogram FAM, 2300, 1, BL
Niemcy, Bonn , Steingutfabrik Franz Anton Mehlem (zał.1840), kon. XIX w.