Lot No.: 1609
Wazka neorenesansowa z medalionem z wojownikiem
Francja, Paryż? (wytwórnie uliczek),
2 ćw. XIX w.
wazka- amforka na plincie z malowaną marmoryzacją; na kulistym, konicznym brzuścu szafirowym owalny złoty medalion z barwnym profilem męskim w hełmie, ujętym złote grawerowane ptasie chimery, woluty festony z kwiatami oraz perełkowanie; szyjka i stopa matowe czarne, ze złoceniami grawerowanymi, kwiatowymi i listwowymi; uchwyty- plastyczne delfiny oraz wyzębiona krawędź szyjki - ceglasto- brązowe; ubita górna część jednego uchwytu, przetarte złocenia; porcelana, farby naszkliwne, matowe („zamszowe”) złocenia błyszczące, matowe i grawerowane, dekoracja „jubilerska”; wys.33 cm, podstawa 13,5 x 13,5 cm; sygn. wyciskiem: LD/ 581
Francja, Paryż? (wytwórnie uliczek), 2 ćw. XIX w.