Lot No.: 1608
Wazon i wazka (żardinierka?) w zielone kółka
Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r.,
lata 60./70.XX w.
wazon o konicznym falującym ku górze brzuścu o przekroju 4-bocznym i wazka owalna na stopce, z uchwytami, szmaragdowo-zielone, z jasnozielonymi kolistymi plamami- kółkami w rezerwach na szmaragdowym tle; farby ceramiczne - dekoracja ręczna z pędzla, szkliwo ołowiowe; wys. wazonu 29,5cm, żardinierka 13 x 25 x 11,5 cm; sygn.(oba naczynia) drukiem zielonym: w listwie: WŁOCŁAWEK, w kręgu: Zakłady Fajansu (u góry) , Rewolucji 1905 (u dołu), powyżej Made / in Poland, poniżej: H.O.
Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r., lata 60./70.XX w.