Lot No.: 617
Dzban art deco
Czechosłowacja, Teplitz (Trnovany),
wytwórnia Amphora, Riessner i Kessel,
lata 20. XX w.
z krzyżującym się uchwytem, o owoidalnym, smukłym brzuścu, z wydzieloną przewężeniem stopką, z uniesionym nad wąską krawędzią wylewu uchwytem o krzyżujących się trzech pałąkach osadzonych na brzuścu i czwartym - na rurkowym krótkim wylewie. Wokół szaro-różowego brzuśca dekoracja zielonkawo-szaro-biała o rytym konturze, z motywem wojownika na dwukonnym rydwanie, trzech rozetowyc h „masek”, szachownicy z kostek i palmet;
wylew, krawędzie i pałąki uchwytu - granatowe; fajans, barwne szkliwa wysokich temperatur matowe i błyszczące, z kopertą ołowiową, z natrysku; wys. 38 cm;
sygn. kobaltem podszkl. druk: owalna opaska z napisami: Made In Czechoslovakia, w środku: AMPHORA.
Czechosłowacja, Teplitz (Trnovany), wytwórnia Amphora, Riessner & Kessel, lata 20. XX w.