Lot No.: 610
Lampa ceramiczna Rogata
Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r.,
proj. Elżbiety Piwek-Białoborskiej (1922-1989)
z 1959 roku, lata 60./70. XX w.
lampa 2-częściowa, kolista podstawa z trzonem rozchylonym w trzy „rogi, na które nakładany ceramiczny koniczny klosz z trzema otworami; trzon i zewnętrzna strona klosza w zielonkawo- czarne pasy, wewnętrzna strona klosza i górna część trzony przy oprawie - żółte;
fajans, farby ceramiczne - dekoracja ręczna z pędzla, szkliwo ołowiowe; wys. ok. 29 cm, stopa średn. 12 - 13 cm;
sygn. drukiem zielonym: w listwie: WŁOCŁAWEK, w kręgu: Zakłady Fajansu (u góry), Rewolucji 1905 (u dołu).
Włocławek, Zakłady Fajansu Rewolucji 1905 r., proj. Elżbiety Piwek-Białoborskiej (1922-1989) z 1959 roku, lata 60./70. XX w.
Artystka całe życie zawodowe związała z Zakładami Fajansu we Włocławku, projektując w fabrycznym Ośrodku Wzorcującym, założonym w 1952 roku; uczennica Rudolfa Krzywca w Poznaniu i we Wrocławiu, należała do czołówki projektantów Ośrodka.
1 000 zł