Lot No.: 1201
Zestaw 10 muzykujących amorków
drewno polichromowane;
Europa Środkowa, XX w.
figurki półnagich, skrzydlatych puttów różnej wielkości, rzeźbionych w drewnie lipowym i polichromowanych, z instrumentami muzycznymi: mandolinami, trąbkami, fletami i skrzypkami; jeden z amorków trzyma szarfę z zapisem nutowym; para najmniejszych - sygnowana z tyłu wyrytymi literami „FW”; formy rzeźb inspirowane barokiem;
drewno polichromowane; wys. największej figurki - 31 cm, nieco mniejsze 20-17 cm, 4 najmniejsze - ca 12,5 cm.
Europa Środkowa, XX w.
2 000 zł