Gustaw ZEMŁA (ur. 1931)
Lot No.: 216
Głowa Lenina, ok. 1970
brąz, wym. ok. 98 x 87 x 54 cm;
sygn. z boku: GZEMŁA
sygn. z boku: GZEMŁA
Gipsowy oryginał rzeźby został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie na portret Lenina w 1970 r. Gips ten znajdował się w zbiorach Muzeum Lenina w Warszawie.
Prezentowany brąz, wg informacji właściciela, jest to jedyny odlew wykonany z gipsowego oryginału, we wczesnych latach 70. XX w.