Lot No.: 209
Figura stojąca
drewno polichromowane; wys. 77 cm;
Małopolska?, XVII w.
postać świętego lub anioła stojącego na owalnej podstawie w lekkim wykroku, twarz okalają pukle włosów, opadające na ramiona i szyję, suknia spodnia w kolorze czerwonym, płaszcz z rękawem odkrywającym prawą rękę na wysokości przedramienia, podwiązany na wysokości talii i rozchylający się w partii nóg;
drewno polichromowane; wys. 77 cm; brak lewej ręki i ubytki palców prawej dłoni;
Małopolska?, XVII w.