Lot No.: 203
Akt siedzącej na skale
wytwórnia - atelier nieokreślone - Czechy?
1 ćw. XX w. - okres międzywojenny?
na niskiej, kwadratowej podstawie o ściętych narożach akt młodej kobiety z upiętymi w luźny kok włosami; siedzi na skalistym występie z uniesioną lekko, podkurczoną lewą nogą, którą obejmuje dłonią na wysokości kostki; przez udo, ku kostce nogi i na cokół, przerzucona draperia;
fajans (delikatny?), szkliwo kremowe półmatowe, z ciemnymi impastami w załomach; wys. 58 cm, podstawa 23,5 cm;
sygn. od spodu wyciskiem 9857/29, malowane brązem 4. R.
wytwórnia - atelier nieokreślone - Czechy? (wyrób w typie prac wytwórni Amphora w Toeplitz-Trnowany),
1 800 zł