Lot No.: 821
Zestaw na biurko w tradycji empirowej
Warszawa, firma Braci Łopieńskich
(wszystkie elementy sygnowane); 1 ćw. XX w.
1/ kandelabr 4-świecowy, 3-ramienny, z podstawą trójkątną o ściętych narożach i łukowo wykrojonych bokach, na 3 zwierzęcych łapach; trzon gładki, z półkulistą bazą wspartą na figurkach trzech delfinów i palmowym kapitelem; ramiona świecznika C-kształtne, zdobne palmowymi liśćmi; na jednym końcu cylindryczne tuleje z moletowanym wzorem kratki i ruchomymi profitkami, na drugim - pełnoplastyczne lwie głowy; zwieńczenie trzonu z czwartą tuleją - powtarza motyw palmowej głowicy;
2/ kałamarz kulisty, wsparty na trzech delfinach, opasany moletowanym meandrem, z dzwonowatą pokrywą i uchwytem w kształcie małej figurki delfina; podstawa trójkątna, jak w kandelabrze;
3/ prostokątna rynienka na pióra o lekko wywiniętych dłuższych bokach, wsparta na 2 plintach z dwiema parami delfinów; brąz, odlew cyzelowany, złocony i patynowany; wys. kandelabra 43 cm, szer. 25 cm; wys. kałamarza 16,5 cm, szer. ca 13 cm; wymiary rynienki 4 x 18 x 7,5 cm.
Warszawa, firma Braci Łopieńskich (wszystkie elementy sygnowane); 1 ćw. XX w.
10 000 zł