Lot No.: 710
Kufel z nakrywą
srebro cechowane, waga 394 g.
Hanau, k. XIX w.
na 3 kulistych nóżkach, cylindryczny, ozdobiony trzema medalionami z portretami męskimi w strojach europejskich, XVII wiecznych (prawdopodobnie Zygmunt II Waza, Władysław IV i Jan Kazimierz), między nimi maszkarony i owoce, ucho ceowate, masywne, dekorowane owocami; nakrywka z kryzą i półwałkiem z owoców i kwiatów dekorowana stojącym na tylnych łapach lwem w koronie;
srebro cechowane (pseudocechy - 13, N, nieczytelna); wys. 14,5 cm, szer. 18 cm, głęb. 11,5 cm; waga 394 g.
Hanau, k. XIX w.
5 000 zł