Lot No.: 907
Stół do gry neorokokowy
konstrukcja - topola, mahoń; fornir - mahoń;
intarsje - jawor; 78 x 78,5 x 59,5 cm.
Francja (?), 1 poł. XX w.
z prostokątnym blatem, zaokrąglonym na narożach, rozkładanym, z szufladą na jednym z krótszych boków, wsparty na czterech esowatych nóżkach, fornirowany, bogato intarsjowany we wzory floralne, ozdobiony mosiężnymi okuciami. Wnętrze blatu oraz szuflady wyklejone filcem, dodatkowo wnętrze szuflady przedzielone przegrodą tworzącą dwa pojemniki, w których namalowane pola do gry w trik-traka;
Francja (?), 1 poł. XX w.
Stół pomocniczy z planszami do gry w karty, trik traka i innych gier planszowych. Forma i dekoracja stołu inspirowane francuskimi meblami
rokokowymi z okresu panowania Ludwika XV, których popularność we Francji trwała w XIX i XX stuleciach. Praktyczny blat po złożeniu ma niewielkie rozmiary i służyć może przy kanapie, stanowi także dzięki intarsji floralnej oraz ujmującym blat, oskrzynienie i nogi okuciom rocaille’owym samodzielną dekorację.