Lot No.: 842
Żyrandol 18-świecowy, zelektryfikowany, w tradycji rokokowej
brąz cyzelowany, złocony; wys. ca 110 cm,
szer. ramion ca 114 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, XIX/XX w.
o konstrukcji wieńcowo-żebrowej; u dołu ażurowy, szeroki wieniec z kratki regencyjnej, zdobny akantem, rocaille’ami i maskami kobiecymi, wyżej nieco węższa przepaska z motywem kratki; oba pierścienie połączone spływającymi od baldaszka sześcioma listwami, wygiętymi esowato; trzy z nich zakończone okazałymi wolutami, pozostałe trzy rozwidlone, tworzące trzy ramiona; całość dekorowana bogato gałązkami akantu, maskami kobiecymi, skrzydlatymi hermami, uskrzydlonymi główkami puttów, małżowinami i wolutami; w dolnym wieńcu - 12, a w górnym - 6 wazonowych tulejek na żarówki - ze świecowymi oprawkami;
brąz cyzelowany, złocony; wys. ca 110 cm, szer. ramion ca 114 cm.