Lot No.: 835
Kandelabr 6-świecowy, z amorkiem
brąz, odlew cyzelowany, złocony i patynowany;
wys. 72 cm, szer. ramion 36 cm.
Francja, 3 - 4 ćw. XIX w.
cokół nieregularny, dołem ażurowy, uformowany z liści akantu, małżowin i wolut oraz kratki regencyjnej, od frontu ozdobiony kaboszonem w muszlowym obramieniu; trzon w formie figurki skrzydlatego putta , podtrzymującego oburącz na głowie koszyk wypełniony kwiatami, z wyrastającymi spomiędzy nich 5 esowatymi ramionami z gałązek akantu; na końcach ramion i w zwieńczeniu trzonu - tuleje do mocowania świec na wielopłatkowych talerzykach; z tyłu na cokole bity nieco zatarty napis: „H (?) PICARD”;
brąz, odlew cyzelowany, złocony i patynowany; wys. 72 cm, szer. ramion 36 cm.
Francja, 3 - 4 ćw. XIX w.
Henri PICARD (1840-1890) był znanym brązownikiem epoki II Cesarstwa.
9 000 zł