Lot No.: 824
Zegar kolumienkowy
marmur, srebro pr. 3; wys. 20,6 cm;
Polska?; lata 20.-30. XX w.; repunca krakowska
z lat 1963-1986.
na prostokątnej podstawie z białego marmuru; mechanizm typu chodzik, z balansem, umieszczony w cylindrycznej, płaskiej puszce srebrnej, pomiędzy dwiema marmurowymi kolumienkami, z sześciennymi bazami i kopulasto zakończonymi kapitelami okrytymi dębowymi liśćmi; tarcza srebrna, grawerowana promieniście, z cyframi rzymskimi, obwiedziona plastycznym sznurem; wokół kolumn i tarczy opleciona wić z plastycznymi listkami dębowymi; pod liśćmi w zwieńczeniu - krakowska cecha probiercza; mechanizm osłonięty z tyłu kolistymi drzwiczkami; po ich wewnętrznej stronie niezidentyfikowane znaki oraz numery: „145” i „23”;
marmur, srebro pr. 3; wys. 20,6 cm, szer. 17 cm, głęb. 6,5 cm.
Polska?; lata 20.-30. XX w.; repunca krakowska z lat 1963-1986.