Lot No.: 804
Brosza z widokiem Genewy, w etui
porcelana, gwasz; złoto pr. 750 (18 K); Szwajcaria,
Genewa, zakład zegarmistrzowsko-jubilerski
August Golay- Leresche; k. XIX w.
owalna, lekko wypukła, porcelanowa plakietka ozdobiona miniaturą z widokiem miasta nad jeziorem, z pasmem górskim w głębi; na spodzie napis: „GenŹve / Vue prise du Belvéder de l’Hotel / des Bergues, / A. Golay - Leresche / ą GenŹve”; oprawa złota, ażurowa, z motywem sznura tworzącego łukowate pętelki; etui dobierane, późniejsze, prostokątne, pokryte imitacją szylkretu, wyścielone białym pluszem i
atłasem; na spodzie wieczka złoty napis firmy kupieckiej: „OREFICERIA - OROLOGERIA / Corelli Marco / VICOLO DE MILLE NOVELLARA (RE)”; na zaczepie z tyłu broszki - sowa w owalu (importowa cecha francuska); porcelana, gwasz; złoto pr. 750 (18 K); wymiary miniatury 5 x 6 x 1,5 cm;
etui 3 x 8,5 x 7 cm.
Szwajcaria, Genewa, zakład zegarmistrzowsko-jubilerski August Golay- Leresche; k. XIX w.