Lot No.: 712
Konfitiera z 12 łyżeczkami
srebro próby 1 (950) cechowane, waga srebra
1042 g. Paryż, 1809-1819; łyżeczki - Paryż,
złotnik Claude Doutre Roussel, k. XIX w.
wsparta na czterech lwich łapach i kolistej stopie ujętej w dwa pasy ornamentu kimationowego, z galeryjką skomponowaną z koszy owoców z łabędziami, spiętą u góry moletowaną obręczą; stopa pośrodku podwyższona z trzema delfinami podtrzymującymi owoidalny, ażurowy koszyczek ze szklanym naczyniem na konfitury wewnątrz, ozdobiony u dołu stylizowanymi liśćmi dębu z żołędziami, wyżej opasany obręczą z otworami na 12 złoconych łyżeczek (dobierane), nad nią dekorowany szerokim pasem z przedstawieniem putt grających na lirze i kujących strzałę; krawędź górna ujęta w taśmę moletowanego kimationu; po bokach uchwyty w formie herm, nakrywa zwieńczona główką kobiecą okoloną wieńcem z grawerowanym monogramem wiązanym RSS;
srebro próby 1 (950) cechowane (kogut z próbą, cechy gwarancyjne, monogram złotnika SJ/D?); wys. 25,7 cm, szer. 18,8 cm, głęb. 13,3 cm; waga srebra 1042 g.
Paryż, 1809-1819; łyżeczki - Paryż, złotnik Claude Doutre Roussel, k. XIX w.