Lot No.: 612
Wazon z kompozycją owocową
wytwórnia nieokreślona ( Austria?, Czechy?),
1 ćw. XX w.
wysmukły brzusiec o 3-bocznym przekroju, rozszerzający się przy podstawie, o ściętych narożach z zieloną
dekoracją ze stylizowaną reliefową gałązką. Wzdłuż jednej z krawędzi plastyczna kompozycja z gałązką
z cytrynami u nasady i trzema kiściami kremowo-różowych jabłuszek (rajskich?) na plastycznej gałązce.
Na trzech bokach malowane gałązki z drobnymi kwiatami;
fajans, szkliwo półmatowe z nieznaczną krakelurą, farby szkliwne i naszkliwne; wys. 37,7 cm;
nie sygnowany.
Wytwórnia nieokreślona ( Austria?, Czechy?), 1 ćw. XX w.