Lot No.: 611
Trzy wazony z dekoracją kobaltową kwiatową
Holandia, Delft, XX w.
wazon o wydzielonych z brzuśca - lekko rozchylonej szyjce i szerokiej stopie, z antabami -lwimi maskami,
markującymi uchwyty; wokół brzuśca i pod krawędzią dekoracja gałązkami kwiatowymi, wokół podstawy
szlak kreskowanych trójkątów. Dwa wazony cylindryczne o lekko rozchylonych krawędziach, malowane
wokół w motywy emblematów buddyjskich (pa chi - hsiang), m.in. Lo (skorupa muszli), Lun (płonące
koło), Yu (para ryb), Hua (kwiat lotosu), Ch’ang (węzeł bez końca) oraz utensyliów do parzenia herbaty;
pod krawędzią szlak palmet, wokół podstaw- szlak prostokątnych pól z motywami roślinnymi; klejenie
w dnie większego wazonu;
fajans, szkliwo cynowe, kobalt - dekoracja z użyciem szablonu;
wys. 34,5 cm oraz 31,5 cm (dwa wazony cylindryczne);
sygn. wazon z dekoracją kwiatową: kobaltem podszkl.: V & B/ M/ Delft/ DEC 5289/ A i wycisk: 2334; wazony cylindryczne: wyciski 3, lub: 3 E 2.
Holandia, Delft, XX w.