Lot No.: 609
Zespół naczyń huculskich
Ukraina - Pokucie, wyroby ludowe
w tradycji huculskiej,
XX w. (okres powojenny?)
cztery kubki, dzbanek o szerokiej, konicznej szyjce z małym dziobkiem i talerzyk, z dekoracją o rytym konturze na angobowanym jasnym tle, w tonacji brązowo - zielono - żółtej; kubki ze szlakiem rombów w zielonych ”opaskach” wokół brzuśców; dzbanek ze szlakiem sercowych palmetek , zębów i stylizowanym motywami roślinnymi; talerzyk z 6-dzielną rozetą w lustrze i szlakiem zygzaków wokół kołnierza;
glina garncarska, angoba (pobiałka), dekoracja ryta i malowana barwnie, szkliwo ołowiowe;
(wyszczerbienie przy krawędzi jednego kubeczka);
kubki - wys. 19 cm, średn. 9 cm,
dzbanek - wys. 18,5 cm; talerzyk - wys. 3 cm, średn. 19 cm;
naczynia nie sygnowane.
Ukraina - Pokucie, wyroby ludowe w tradycji huculskiej, XX w. (okres powojenny?)