Lot No.: 608
Bru^le parfum (kadzielniczka), z miniaturami a laWatteau
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
model z lat ok.1765-1770, realizacja z XIX w.
w formie 2-usznej owalnej wazki z pokrywką z otworami, osadzonej na 4 konsolowych - wolutowych nóżkach na czworobocznej podstawie, z umieszczonym pod wazką owalnym pojemniczkiem na oliwę. Wazka, pokrywka i pojemniczek z dekoracją w czterech segmentach wydzielonych pasami złoceń ornamentalnych, z polami seledynowo - turkusowymi na przemian z białymi, z dwiema barwnymi miniaturami ze scenkami parkowymi á la Watteau na wazce oraz bukietami kwiatowymi na pojemniku; uchwyty, krawędzie wazki i podstawy złocone; przetarcia złoceń;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 17 cm, podstawa 8 x 7 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), model z lat ok.1765-1770, realizacja z XIX w.