Lot No.: 606
Naczynie owalne (żardiniera?) z miniaturami z pejzażami nad wodą
Nieokreślona wytwórnia europejska (Francja?, Belgia?),
2 poł. XIX w. - koniec XIX w.
owalne, o zwężających się ku górze ściankach, na obręczowej, konicznej podstawie;
na dłuższych bokach czaszy dwie miniatury pejzażowe ze skalistym brzegiem z płotkami na pierwszym planie, ujętymi z boków kępami roślinności, ze skalistymi wysepkami na dalszych planach i małymi łódkami z żaglem; krawędź i podstawa czarne, ze złoconymi obwódkami;
porcelana (miękka?), farby naszkliwne, złocenia; przetarcia szkliwa wewnątrz naczynia; 15 x 32 x 20 cm;
sygn. rozmazanym, nieczytelnym znakiem złoconym naszkliwnie, ryte I0.
Nieokreślona wytwórnia europejska ( Francja?, Belgia?), 2 poł. XIX w. - koniec XIX w.