Lot No.: 604
Chłopiec z zabawką - konikiem
Miśnia, model z XVIII/XIX w. ,
realizacja XIX-wieczna
(w stylistyce Aciera i Schönheita?)
na obręczowej kolistej podstawie z reliefem z motywem falistym figurka chłopca w stroju XVIII-wiecznym (kwieciste spodnie do kolan, czarne pantofle, kamizelka ze złotym szamerunkiem wzdłuż zapięcia przepasana szerokim pasem-szarfą z węzłem, kryza, rozpięty kubrak i wysoki kapelusz z zieloną wstążką i piórami); dosiada konika - zabawki zamocowanej na drzewcu, z lejcami w lewej dłoni i kijkiem w lewej dłoni, opartym o prawe ramię;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 15,5 cm, średn. podstawy 7 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, z dwiema przeszlifowanymi kreskami poniżej, wycisk 45, ryte 894 (numer modelu), złotem naszkl. D.
Miśnia, model z XVIII/XIX w. , realizacja XIX-wieczna (w stylistyce Aciera i Schönheita?)