Lot No.: 602
Wazka muszlowa z puttem
Anglia, Longton (Staffordshire), wytwórnia
Moore Brothers - St. Mary’s Works,
ok. 1880-1902
głęboka, miseczkowa wazka o falistych krawędziach, na czterech złoconych gałązkowych nóżkach z pędami lilii wodnych; przy jednej z nóżek - podwójnym pędzie - siedzi nagi uskrzydlony amorek z rozwianą draperią
przy boku, z kwiatami lilii wodnych w dłoniach; kilka drobnych ubytków i przetarcia na dekoracji plastycznej (gałązkowe nóżki, pędy roślin, kwiaty), reperowany fragment krawędzi paterki i czubek pąka kwiatowego;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 18 cm, szer. 15 cm, dł. 19 cm;
sygn. brązowym drukiem: glob z siatką kartograficzną, z banderolą z napisem: MOORE.
Anglia, Longton (Staffordshire), wytwórnia Moore Brothers - St. Mary’s Works, ok. 1880-1902