Lot No.: 909
Stół w stylu Ludwika Filipa
konstrukcja - stół, fornir - orzech wzorzysty;
74,3 x 111 x 88 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
z owalnym, rozsuwanym blatem, wspartym na trzonie rzeźbionym, rozwidlonym w esowaty czwórnóg oraz na dodatkowej toczonej nodze
wspierającej blat po jego rozsunięciu;
konstrukcja - stół, fornir - orzech wzorzysty; 74,3 x 111 x 88 cm.
Typowy stół do jadalni, bardzo praktyczny, rozsunięcie umożliwia znaczne zwiększenie powierzchni blatu; przez antykwariusz nazywany „Bocianem”
z uwagi na środkową pojedyncza nogę wspierającą blat, pozostającą po rozsunięciu podnóża. Piękny wzorzysty orzech na blacie. Po konserwacji
i naprawie.