Lot No.: 905
Serwantka w stylu art déco
konstrukcja - sklejka, sosna, fornir - orzech;
169,2 x 120 x 40 cm;
Europa Środkowa, lata 40. XX w.
o wąskiej, przeszklonej z trzech stron i zamykanej jednoskrzydłowo nastawie oraz podstawie szerszej, płytkiej z trzema szufladkami, wsparta na czterech masywnych, graniastych nóżkach. Całość fornirowana wzorzystą okleiną orzechową. We wnętrzu dwie półki.
konstrukcja - sklejka, sosna, fornir - orzech; 169,2 x 120 x 40 cm;
Mebel modernistyczny, zbudowany z prostych, zdecydowanie odcinających się, choć opartych na tej samej figurze form. Taka tendencja w meblarstwie inspirowana klasycyzującymi nurtami w stylu art deALco dominowała w okresie powojennym.