Lot No.: 861
Szopka Bożonarodzeniowa
Polska, lata 60. XX w. (figurki zapewne włoskie).
drewniana, zbita z listewek i sklejki, z dwuspadowym daszkiem, z wydzieloną przegrodą dla zwierząt; nad wejściem zawieszona gwiazda, metalowa latarnia w ażurowej osłonie i uskrzydlona główka anielska; przy szopie 2-elementowy płotek, studnia z kołowrotem, koryto i kociołek nad ogniskiem; w komplecie figurki: Marii i Józefa, Dzieciątka w żłóbku, dwóch pasterzy i trzech Króli w bogatych szatach z aksamitu i atłasu, naszywanych paciorkami, szkiełkami i perełkami; obok dary: „złoto” - złocony orzech laskowy i „kadzidło” - kawałeczki żywicy w złoconej skorupce orzecha włoskiego; ponadto figurki zwierząt: wół, osioł, 10 owiec i wilk; na spodzie figurki wołu odciśnięty napis: „ITALY 130/4”;
drewno, sklejka, tkaniny, paciorki, sztuczne perełki; figurki plastikowe (zwierzęta w całości, w postaciach ludzkich - głowy, ręce i stopy, reszta z gałganków);
wys. szopy 38 cm, szer. 56 cm, głęb. 21 cm.
2 500 zł