Lot No.: 834
Zegar z figurką damy czytającej książkę
brąz złocony;
Francja, po poł. XIX w.
obudowa z brązu złoconego, na planie prostokąta; przednie nóżki w formie plastycznych, skrzydlatych gryfów i wolut akantowych, tylne - klockowe; u dołu cokołu nakładka z muszlą, stylizowanymi liśćmi, wolutami i rozetami; górą szeroki gzyms z reliefowym motywem palmet, rozetek i wolut; w zwieńczeniu z lewej strony - figurka stojącej damy w kostiumie z epoki Ludwika XIV, z książką w ręku; z prawej - postument z wylegującym się kotem; obok oparta gitara;
wewnątrz postumentu ukryty mechanizm z systemem bicia godzin i półgodzin, z bitymi literami: „V B”; tarcza z cyframi rzymskimi;
brąz złocony; wys. 38 cm, szer. 31,5 cm, głęb. 13,5 cm.
Francja, po poł. XIX w.