Lot No.: 831
Zegar art deco, z figurką bażanta i parą podświetlanych postumentów
czarny marblit, onyks alabastrowy biały,
z brązowymi żyłkami; Francja, lata 30. XX w.
obudowa asymetryczna, z geometrycznych elementów, uformowanych z onyksu alabastrowego i czarnego marblitu; podstawa na planie prostokąta, na 4 kwadratowych, płaskich nóżkach z brązu złoconego; wyżej na czarnym cokole umieszczony pionowo cylindryczny krąg z wbudowanym mechanizmem; tarcza metalowa, giloszowana promieniście, z arabskimi, zgeometryzowanymi cyframi i napisem: „MONNOT A LILLE”; drzwiczki koliste, z soczewkowym szkłem w mosiężnej ramce; nad tarczą wysunięta kamienna konsolka z figurką bażanta, z brązu złoconego i srebrzonego galwanicznie, z sygnaturą: „F. H. Danvin”; na płycie mechanizmu oznaczenie w kole: pośrodku : „FR. MARTI”, w otoku: „MEDAILLE D’OR PARIS 1886”; ponadto numery: „976” i „37”; Zegar w komplecie z podświetlanymi elektryczne postumentami w formie graniastosłupów onyksowych, zwieńczonych figurkami ptaków z brązu;
czarny marblit, onyks alabastrowy biały, z brązowymi żyłkami; brąz (ślady złocenia i srebrzenia galwanicznego); zegar 44,7 x 33 x 14,5 cm, postumenty 31,5 x 15,7 x 10,6 cm.
Francja, lata 30. XX w.
3 500 zł