Lot No.: 830
ATLAS geograficzny.
Norymberga i in. 1728 - 1773
Norymberga i in. 1728 - 1773
Zawiera zbiór map: Niemcy (40 szt.), Czechy (2 szt.), Śląsk (3 szt.), Pomorze (1 szt.), Austria (8 szt.). Mapy wydane przez: Johanna Baptystę Homanna i spadkobierców (50 szt.), Matthiasa Seuttera (3 szt.), Tobiasa Conrada Lottera (1 szt.); 54 mapy - miedzioryty, ręcznie kolorowane, na osobnych tablicach;
oprawa półskórek z epoki w XVIII; 55 x 75 cm (po rozłożeniu).
Stan zach.: naddarcia i nieznaczne postrzępienia niektórych marginesów, ślady zawilgocenia i zalania na pierwszych 5 mapach; oprawa naprawiana, ubytki skóry uzupełnione, wyklejki współczesne.