Lot No.: 822
Para lichtarzy empirowych
brąz złocony; wys. 25 cm;
Francja, 1 ćw. XIX w.
szerokie, koliste stopy, zdobione wieńcem plastycznych liści palmowych; wzdłuż krawędzi pas moletowanych listków lauru; trzony kolumnowe, gładkie, ujęte dołem koszykiem z lancetowatych liści palmowych, zwieńczone głowicą egipską „papirusową” z laurową przewiązką; tulejki na świece wielogranne, z ruchomymi profitkami; talerzyki z krawędzią ozdobioną moletowanym ornamentem palmetowym; na spodzie jednego egzemplarza bita liczba „36”;
brąz złocony; wys. 25 cm, średnica podstawy 11 cm.
Francja, 1 ćw. XIX w.
3 300 zł