Lot No.: 715
Cukiernica z kluczykiem
srebro cechowane próby 3, waga 298 g;
Wiedeń, wytwórnia Goldberg und Sohne, k. XIX w.
wsparta na czterech ażurowych nóżkach, w formie owalnej puszki, z korpusem profilowanym, przewężonym pośrodku, ujętym u góry i dołu w gładkie półwałki, ozdobionym pasem grawerowanego ornamentu z wolutowych wici; nakrywka wysklepiona podobnie dekorowana, z tralkowatym zwieńczeniem z ceowatymi ozdobami; wnętrze złocone;
srebro cechowane próby 3 (głowa Diany z literą i próbą, monogram wykonawcy G&S, znak nieczytelny); wys. 11,9 cm, szer. 13,8 cm, głęb. 11 cm; waga 298 g.
Wiedeń, wytwórnia Goldberg & Sohne (czynna 1886-1899), k. XIX w.