Lot No.: 1619
Amfora złocona z miniaturą rodzajową
porcelana, biskwit, złocenia błyszczące i matowe,
grawerowane, farby naszkliwne;
Rosja? Francja?, ok. poł. XIX w.
przyścienna, o owoidalnym brzuścu montowanym ze stopką na kwadratowej plincie, z uchwytami z biskwitowymi plakietami - maskami kobiecymi; złocona- błyszcząca i matowa , z barwną miniaturą rodzajową w rezerwie od frontu: w scenerii parkowej z zabudowaniami i owcami para w stylizowanych strojach ludowych; na złoconej stronie brzuśca grawerowana miniatura pejzażowa w kręgu okolonym gałązkami; reperowana dolna część brzuśca, mocno przetarte złocenia;
porcelana, biskwit, złocenia błyszczące i matowe, grawerowane, farby naszkliwne; wys.26,5 cm; na stopie ryte znaki : duże a(?), 10