Lot No.: 1614
Komplet deserowy z dekoracją owocową
Niemcy, Marktredwitz (Bawaria), Fabryka Porcelany
F. Thomas, lata ok.1922 - 1940
składa się z miski z dwoma uchwytami przy krawędziach i 6 talerzyków deserowych; naczynia lekko kremowe, ze złoconymi krawędziami, z barwnymi kompozycjami owoców w lustrach, opisanymi kaligraficznie na spodzie naczyń w jęz. niemieckim;
porcelana, druk barwny, złocenia;
misa wys.9 cm, średn.27 cm;
talerzyki wys.2,2 cm, średn.19 cm;
sygn. (wszystkie naczynia) drukiem zielonkawo-niebieskim: w tarczy ujętej z boków w 3-dzielne ”skrzydełka” napis: Thomas, niżej: Bavaria;
Niemcy, Marktredwitz (Bawaria), Fabryka Porcelany F. Thomas, lata ok.1922 - 1940