Lot No.: 617
Wazon Imari z dekoracją kwiatową i motywami ogrodowymi
Japonia, okres Meiji (1868-1912),
XX w.
o owoidalnym brzuścu, z wydzieloną przewężeniem stopką i smukłą szyjką o listwowej krawędzi, z gałązkowymi, ukwieconymi uchwytami wzdłuż szyjki. Wokół brzuśca dekoracja motywami kwiatowymi (gałązki chryzantem?), z wydzielonymi dwiema 5-listnymi rezerwami z motywem dalekowschodniej architektury ogrodowej z kwitnącym krzewem i ptakiem oraz dwie 2-dzielne rezerwy z motywem kwiatowym; drobne ubytki złoceń i dekoracji malarskiej; porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne: czerwień żelaza i emaliowa biel, złocenia, dekoracja malowana częściowo z użyciem szablonu; wys. 37 cm;
sygn. drukiem niebieskim - ideogramy wpisane w prostokąt.
Japonia, okres Meiji (1868-1912), XX w.