Lot No.: 614
Para konsolek - satyrów
Włochy, XVIII w. - XVIII/XIX w.
dwie małe konsolki przyścienne z płaską, górną częścią o wielobocznym wykroju krawędzi; od frontu jako wsporniki plastyczne maski satyrów z liściastymi górnymi partiami;
majolika, farby wysokich temperatur, szkliwo ołowiowe; wys. ok. 11 cm, głęb. 7 cm, szer. ok. 6 cm; na płaskich
wierzchach konsolek naklejone etykietki papierowe (mocno uszkodzone), z resztkami włoskich napisów m.in. NAPOLI.
Efektowne, historyzujące konsolki utrzymane w stylistyce manierystycznej powstały najpewniej w wytwórni na południu Włoch.