Lot No.: 613
Koszyk z czterema amorkami
Niemcy, wyrób w typie wyrobów z Plaue -
von Schierholz’sche Porzellanmanufaktur Plaue, XX w.
koszyk na owoce (?) w formie owalnej głębokiej misy o uniesionych bokach, wycinanej w kratownicę, dekorowanej na zewnątrz plastycznymi gałązkami różowych i kremowych róż; oparty na czterech figurkach nagich, uskrzydlonych puttów z fioletową draperią wokół bioder, odwróconych do siebie plecami i dźwigających kosz na dłoniach opuszczonych do tyłu rąk; wewnątrz koszyka barwne bukieciki; drobne ubytki dekoracji plastycznej i malarskiej na gałązkach róż; porcelana, farby naszkliwne, złocenia, dekoracja kwiatowa modelowana z ręki; wys. ok. 29 cm; szer. 33 x 30 cm;
wycisk 195;
brak sygnatur.
Niemcy, wyrób w typie wyrobów z Plaue - von Schierholz’sche Porzellanmanufaktur Plaue, XX w.