Lot No.: 610
Serwis deserowy (do herbaty) Winifred, ze szlakiem złoceń
Niemcy, Selb (Bawaria), Rosenthal,
model Karla Bayereuthera, 1943.
składa się z dzbanka do herbaty z pokrywką, cukiernicy 2-usznej z pokrywką, mlecznika, 6 filiżanek do herbaty ze spodkami i 6 talerzyków deserowych. Naczynia lekko kremowe, o kulistych i owoidalnych formach, zdobione szlakiem złoconego szlaku fryzu roślinnego z motywem wachlarzowej palmety w roślinnych labrach z kratownicą na przemian z małymi bukiecikami; szlak ujęty w dwie listwy z grawerowanym ornamentem łuskowym (lekko przetarte złocenia);
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk złocony, częściowo grawerowany;
dzbanek - wys. 20 cm;
cukiernica - wys. 9,5 cm, szer. 16,5 cm (z uchami);
mlecznik - wys. 8,2 cm; filiżanki - wys. 5,2 cm, średn. brzegu 9,5 cm;
spodki - wys. 1,7 cm, średn. 13,8 cm;
talerzyki - wys. 1,7 cm, średn. 17,5 cm;
sygn.: druk zielenią chromu: Rosenthal / korona / SELB • GERMANY / -; na filiżankach, cukiernicy i dzbanku i mleczniku dodatkowo: WINIFRED.
Niemcy, Selb (Bawaria), Rosenthal, model Karla Bayereuthera, 1943.
Karl Bayereuther (1891-1953) projektant współpracujący z wytwórnią Rosenthal w latach 1921-1947