Lot No.: 608
Pierrot i Kolombina
Austria lub Czechy?, nieokreślona wytwórnia
z jedną z sygnatur imitującą znak manufaktury
w Wiedniu, XIX/XX - 1 ćw. XX w.
na owalnej, lekko wypukłej podstawie ze szlakiem złoconych wklęsłych półkoli wokół krawędzi - para postaci z comedia dell’arte, siedzący na krześle Pierrot, z założoną nogą, w żółto-ceglanym kubraku i czapce z dzwoneczkami, pasiastych spodniach i ciżemkach; zwraca się ku stojącej obok tancerce - Kolombinie, unosząc ku niej w dłoni kwiat róży; dziewczyna stoi na lekko uniesionych puentach, ze spuszczoną lekko głową, z wachlarzem w opuszczonych dłoniach;
przy krześle leży mandolina bukiet kwiatów; drobne ubytki dekoracji plastycznej (koronki sukienki), wyszczerbienie na czubku ciżemki, klejona poręcz krzesła;
porcelana, farby naszkliwne, dekoracja z tiulu modelowana w płynnej masie porcelanowej, złocenia; wys. 25,5 cm, podstawa 16,5 x 14 cm;
sygn. stemplami (drukiem) na nie szkliwionym spodzie: wiedeńska tarcza opaskowa, litera W i w nieregularnym owalu litera N (?) , korona?
Austria lub Czechy?, nieokreślona wytwórnia z jedną z sygnatur imitującą znak manufaktury w Wiedniu, XIX/XX - 1 ćw. XX w.
3 000 zł