Lot No.: 605
Tancerka siedząca w fotelu
Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstaedter
Porzellanfabrik AG (zał. 1762), lata 1900 - 1936
na kolistej, profilowanej podstawie figurka siedzącej na szerokim fotelu tancerki(?) - młodej ciemnowłosej kobiety z kwiatami we włosach, w półdługiej spódnicy przybranej tiulowymi draperiami i falbankami, także przy dekolcie i rękawach; drobne ubytki dekoracji plastycznej, przetarcia złoceń na podstawie;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; dekoracja z tiulu modelowana w płynnej masie porcelanowej; wys. 20,5 cm, średn. podstawy 12 cm;
sygn kobaltem podszkl.: monogram lustrzany z liter GM, pod koroną zamkniętą.
Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstaedter Porzellanfabrik AG (zał. 1762), lata 1900 - 1936
1 800 zł