figura siedzącej kobiety w długiej sukni, odwróconej do leżącego z tyłu niej psa; na wydłużonej, owalnej podstawie z dwóch rodzajów marmuru (biały żyłkowany i czarny); figury - metal, cyna niklowana (?), kość słoniowa, podstawa - marmur; wys. 20 cm; dł. 50,5 cm; sygn. na podstawie: Scali Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.