Lot No.: 10
Księga Jazdy Polskiej
31 x 25 cm; Warszawa, 1938.
zawiera między innymi listy poległych kawalerzystów i artylerzystów konnych (ponad 4000 nazwisk); listę kawalerzystów i artylerzystów konnych odznaczonych Virtuti Militari (ponad 1700 nazwisk); ponad 20 barwnych tablic, liczne ilustracje w tekście; oprawa wydawnicza: półskórek z epoki, złocenia, na licu złocony miecz, na tyle ślepy tłok - ułańskie czako;
31 x 25 cm; Warszawa, 1938.
Stan zach.: dobry, niewielkie przetarcia, podklejenia. Monumentalna historia polskiej konnicy wojennej.
700 zł