Lot No.: 9
Ku Czci Poległych Lotników. Księga Pamiątkowa
Wydawnictwo Komitetu Budowy Pomnika
Ku Czci Poległych Lotników, Warszawa 1933.
album zawiera artykuły m. in.: M. Romeyko, Zarys dziejów lotnictwa polskiego; Wojsko balonowe w niepodległej Polsce w okresie wojny 1918 - 1920; Lotnictwo wojskowe w okresie pokojowym 1921 - 1933; Lotnictwo cywilne w okresie 1918 - 1933; S. Borowy, Życiorysy poległych lotników;
Historia powstawania Pomnika Lotnika w Warszawie; i in.
4 oryginalne, sygnowane drzeworyty Stanisława Ostoi Chrostowskiego, 3 tablice w kolorowej chromolitografii rysowane przez Jerzego Radlicza, Portret Żwirki i Wigury (rotograwiura), 2 tablice w kolorowej rotograwiurze obramowane złotą ramką w chromolitografii, w tym praca prof. Tadeusza Pruszkowskiego;
oprawa wydawnicza, płótno, orzeł lotniczy na licu, szachownica lotnicza na tyle, wykonana przez Bolesława Zjawińskiego (1886-1947); układ graficzny i projekt oprawy - Stanisław Ostoja Chrostowski (1897-1947);
34 x 25 cm;
Wydawnictwo Komitetu Budowy Pomnika Ku Czci Poległych Lotników, Warszawa 1933.
Stan zach.: blok nieznacznie poluźniony, przetarcia, poza tym bardzo dobry.
600 zł