Lot No.: 8
Księga Chwały Piechoty
Departament Piechoty Ministerstwa Spraw
Wojskowych; Warszawa 1937-1939.
16 litografii umundurowania piechoty polskiej w wykonaniu Zakładów Litograficznych W. Główczewskiego (każda sygnowana), 4 rotograwiury przedstawiające sceny batalistyczne (min. Olszynka Grochowska Wojciecha Kossaka); w treści szczegółowy opis pułków (metryki chwały) oraz lista kawalerów orderu Virtuti Militari.
Oprawa wydawnicza wykonana przez Bolesława Zjawińskiego w Warszawie; na licu mosiężna plakieta ukazująca żołnierza piechoty (proj. B. Barcza);
Departament Piechoty Ministerstwa Spraw Wojskowych; Warszawa 1937-1939.
Stan zach.: grzbiet poluzowany, wytarty, niewielkie zaplamienia, pęknięcia, poza tym dobry.