Lot No.: 905
Stolik art deco
konstrukcja - buczyna, fornir - orzech;
81 x 72,5 x 52 cm.
Polska, lata 30. XX w.
z prostokątnym blatem, wysuniętym nieznacznie ku górze i łukowato zakończonych krótszych bokach oskrzynienia, z dwoma szufladkami, ze szklaną półką w połowie wysokości i pełna u dołu, wsparty na czterech graniastych nóżkach, spiętych na bokach prostymi łączynami oraz niewielkich ukośnie ułożonych stopkach. Całość fornirowana wzorzystym fornirem; konstrukcja - buczyna, fornir - orzech; 81 x 72,5 x 52 cm.
Polska, lata 30. XX w.
Niewielki stolik pomocniczy, zwykle podobne wykorzystywano do ustawienia odbiornika radiowego. Okleinowany fornirem z orzecha kaukaskiego o wzorzystym rysunku, nadającym całej formie egzotyczny wyraz, właściwy epoce. Półka szklana współcześnie dodana.
2 400 zł