Lot No.: 903
Stół do gry w stylu klasycyzującym
konstrukcja - dębina, orzech; fornir - orzech;
intarsje - mahoń, czereśnia, orzech;
72 x 93,6 x 66,5 cm. Francja, 1 poł. XX w.
z prostokątnym blatem, wspartym na czterech toczonych, zbieżnych i kanelowanych nóżkach, fornirowany, intarsjowany, z odkładanym jednym z krótszych boków i szuflą we wnętrzu mieszczą kilka niewielkich blatów do różnych gier planszowych i kart oraz ruletkę, jak również kubki, żetony, piony. Blat główny ozdobiony obramieniem i wstęgą, z prostokątnym wyjmowanym polem pośrodku którego wieloramienna gwiazda. Luźne pole może być zastępowane dowolnym mniejszym blatem umieszczonym we wnętrzu szuflady z naklejoną planszą do gry w szachy i warcaby lub wyklejonym zielonym suknem do gry w karty oraz namalowanymi polami do gry w ruletkę. Wnętrze szuflady także wyklejone zielonym suknem z namalowanymi polami do gry w tryktraka i z utworzonymi na jednym z krótszych boków pojemnikami do żetonów, pionów, kulek, kubków. Pod dnem oskrzynienia zamontowany prostokątny stelaż z okrągłym otworem pośrodku, który po zamontowaniu na częściowo wysuniętej z oskrzynienia szufladzie służy do umieszczenia w nim talerza ruletki. W zestawie także szufelka do ruletki oraz reguły gier całego zestawu w języku francuskim i inne ulotki;
72 x 93,6 x 66,5 cm.
Francja, 1 poł. XX w.
Wielofunkcyjny mebel do gier, w formie stołu w stylu klasycystycznym o prostym kształcie, właściwym meblom z początku wieku XX. Jednocześnie niespotykane są podobne meble o tak bogatej zawartości plansz do gry, w dobrym stanie zachowania.