Lot No.: 859
Zegarek kieszonkowy, męski, z dewizką i kluczykiem + etui
srebro podwójnie złocone, emalia, szkło,
średnica 3,6 cm;
Szwajcaria, Neuchatel, po poł. XIX w.
koperta srebrna, złocona, podwójna, odkryta, dekorowana drobną, giloszowaną kratką; pośrodku gładkie, prostokątne pole opasane wieńcem z kwiatów; wokół krawędzi ornament geometryczno-kwiatowy; po wewnętrznej stronie nr „31658” i znak probierczy dla srebra pr. 800; na wewnętrznym deklu metalowym napis: „Echappement / a Cylindre / Quattre / rubis”; tarcza z rzymskimi cyframi na białej emalii; dewizka w formie łańcuszka, z kluczykiem; etui prostokątne, pokryte brązową skórą, wewnątrz wyścielone fioletowym pluszem i satyną;
srebro podwójnie złocone, emalia, szkło, średnica 3,6 cm, wys. z główką naciągu i koliczkiem - 5,2 cm; dł. łańcuszka 42,7 cm; etui - drewno, tektura, skóra, papier, plusz, satyna; 2,3 x 9,7 x 7,7 cm.