Lot No.: 835
Lampa 3-świecowa, elektryczna, w formie łodzi z żeglarzem
kompozycja metali srebrzona galwanicznie,
marmur; szkło prasowane, otrawiane; wys. 70 cm;
Francja, pocz. XX w
na kwadratowej plincie z białego marmuru; łódź (właściwie jedynie dziób statku) osadzona na kolistej stopie z przytwierdzoną mosiężną tabliczką z grawerowanym napisem: „PRIX D’HONNEUR / OFFERT PAR / Mr DANIEL CHONNEAUX, MAIRE”; statek ujęty od dołu plastycznymi, wzburzonymi falami morskimi; na pokładzie - postać młodego marynarza opartego o maszt z trójkątnym żaglem, przygotowującego się do zarzucenia kotwicy; na burcie napis: „LE GARDIEN”; oprawki trzech żarówek umieszczone na bukszprycie i na wierzchołkach dwóch masztów; klosze w formie szerokich miseczek z wywiniętą krawędzią - szklane, przeźroczyste, otrawiane, z dekoracją floralną, sygnowane u dołu: „DEVEU”;
kompozycja metali srebrzona galwanicznie, marmur; szkło prasowane, otrawiane; wys. 70 cm, dł. całk. 62 cm, podstawa 24 x 24 cm.
Francja, pocz. XX w.
Daniel Chonneaux - fundator lampy jako Nagrody Honorowej - zapewne w regatach żeglarskich, był pierwszym merem miejscowości Saint-Jean-Cap-Ferrat na Lazurowym Wybrzeżu, w latach 1904-1912.